PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5004}

Król Olch

Der Unhold
7,3 3 733
oceny
7,3 10 1 3733
Król Olch
powrót do forum filmu Król Olch

nazizm

użytkownik usunięty

"Król Olch" to naprawdę piękny film opowiadający o tym, że niewinność nie ma rasy ani wyznania, że jest tylko jedna. Jednocześnie pokazuje, że to właśnie ona przeradza się w nienawiść, zło, głupotę.....
Jednak najbardziej cenię ten film za to, że nie pokazuje obrazu faszyzmu podobnego do tych z amerykańskich produkcji. Naziści nie są tu krwiożerczymi, bezwzględnymi bestiami, ale ludźmi, którzy naprawdę wierzą w to, co głosi Hitler. A przecierz tak było naprawdę...

nie tak było;/
Witaj::) Nie filmowo, ale trudno mi przejść obok Twego stwierdzenia obojętnie (". A przecież tak było naprawdę..."), bo zbyt wielką "fascynatką" owej ideologii byłam (w znaczeniu interesowania się nią, a nie doceniania oczywiście!!). Niewielu wierzyło. Oczywiście, składał się na to dość zbudowany proces, jednak najbliżsi współpracownicy hitlera dobrze wiedzieli że chodzi tylko o mord i władzę. Nie było w co wierzyć- chyba że w kolejny awans. Z resztą "filozoficzna" strona nazizmu to skala ujemna- czyli przeciętny głupek nie mógłby wziąć jej na poważnie , a człowiek w miarę spostrzegawczy zauważyłby że nieco zaczerpnięto z Nietschego (uwielbiam tego filozofa) czytanego do góry nogami. Nie było więc tak naprawdę. Polecam Ci oglądnąć "Konspirację" z K. Branagh'em !- WLK.FILM!! I naziści przedstawieni też nie jako krwiożercze bestie. A polecam, bo to jak są przedstawieni pokrywa się z biografiami, jakich stanowczo za wiele się naczytałam (no cóż, ale dzięki wiedzy najłatwiej znienawidzić tę "ideologię")

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones